Jmenování

Jmenování (15 – 17.11.2019)

V pátek, poté co jsme zazpívali ke vzpomínce na Karla Líbu, jsme vyjeli na Pevnost. Jura, Didi, Daneček a já jsme jeli Renaultem, zbytek oddílu svezl autobus. Na Pevnosti jsme se všichni vybalili a odevzdali jsme čaje a citróny. Jakmile byl uvařený čaj, tak jsme povečeřeli a měli osobní volno do 11 hodin, kdy byla večerka.

V sobotu ráno nás čekala krátká rozcvička, po ní jsme si umyli zuby, uklidili věci a pak šli na snídani. Po snídani nás čekala krátká pracovní služba, za účelem postavit jmenovací oheň. Jelikož nám po práci zbývalo hodně času, zahráli jsme si několik her před Pevností, jako třeba mrkvičky. Zanedlouho co jsme se vrátili do Pevnosti, nás čekal oběd, tak jsme se umyli a šli jíst. Po obědě byl pískán polední klid do půl páté. Po poledním klidu byl čas vyhrazen hlavně k prodeji nových oddílových triček, na které si mnozí žehlili své odborky. Jakmile měli všichni zájemci svá trička koupená a nažehlená, šli jsme posvačit. Po svačině jsme se již oblékali do zimních krojů a nastoupili před Pevností k Jmenování. Jestřábi a již jmenované šarže si šli zapálit fakule, aby vytvořili cestu ke jmenovacímu ohni. Po Jmenování jsme si tradičně sedli do jídelny, zazpívali jsme si, rozdali nové březové lístky a každý, kdo byl jmenovaný novou šarží, o sobě něco ostatním pověděl. Pak už byla jen večeře a po večeři se promítal film. Po filmu jsme šli spát.

V neděli ráno byla opět rozcvička, úklid, snídaně. Po snídani jsme šli hrát hry před Pevnost. Když jsme se vyblbli, šla se uklidit Pevnost a zlikvidovat ohniště. Pak už jen oběd, sbalit věci, poslední finální úklidy a hurá domů.

Výpravu zapsal Matěj M.

 

Fotky ze Jmenování

Datum (začátek):
15. 11. 2019
Datum (konec):
17. 11. 2019
Místo konání: