Podzimní tábor BVÚ 2019

Podzimní tábor 2019 + 13

V pátek jsme se sešli někteří u klubovny a jiní na nádraží jako vždy. Poté co jsme vše sbalili do tranzitu (i sebe) jsme se rozhodli vyjet. Dojeli jsme na Pevnost, vše vytahali a začali si vybalovat, začal Jura přivážet další lidi od vlaku. Tentokrát do každé družiny přibyl někdo nový.

Později k večeru jsme zahráli pár her např. bludičky, při kterých si málem někteří něco i udělali. Pak už jen si povléct a hurá do první noci.

 

Další den jsme se vzbudili, plní energie do nového dne. Tento den začala 13, což jsem si chvíli myslel, že je v pořádku ale později ve dne jsem toho litoval. Dneska jsme měli za úkol postavit ohniště a později na nich vařit. Vařit se dnes mělo guláš (který se povedl snad jen liškám) a česnečka, do které jsme zapomněli hodit brambory, ale zas tak to nevadilo. Pak polední klid. Po poledním klidu jsme měli úžasné štafeťáky, při kterých Davidovi S. zářily oči jako Satanovy při bití svých zajatců…. od toho dne jsem měl problém lozit po schodech do sklepa. Večer byla hra na půdě, kde jsme přeskakovali laso a mezi tím nám odcizily naše šestníky. Když jsme se to dozvěděli, tak jsme dostali jasné instrukce, co máme dělat, abychom je dostali zpět. Museli jsme sehnat „ peníze“, které jsme dostávali za plnění úkolů, které byli buď v Pevnosti, nebo okolo např. šifra nebo uzle atd. Pak jsme zjistily dvě místa, kde by mohl náš šestník být. Na jednom ale bylo napsané „zde mě nenajdete“ a tak jsme běželi na druhé, kde na louce čekal Daneček, kterého jsme si zase zpátky vzali. Dorazili jsme jako první a poté už jen druhá noc.

Už zase vstávat a cvičit. Dneska se zahrálo pár her, například 7 přihrávek nebo ragbijovka a poté se šlo zase vařit. Dneska jsme měli čočkovou polévku a zapékané těstoviny, které ušli. Poté polední klid a po poledním klidu odjížděli mravenci společně se mnou a Jurou, protože jsme jeli na hokej. Podle toho co jsem se dozvěděl tak se hrála bojovka na čísla, začalo se pracovat na koláži, pak se vyřezávala dýně a stavba z kaštanů a večer film, při kterém jsem již přijel, promítal se John Wick 3. A zase noc třetí.

V pondělí jsme měli pracovní, které ale bylo na chvíli přerušeno, protože nám nešel sundat strom. Takže jsme se vrhli na signalizaci s mezi stanicí po dlouhé době, ale každý něco dostal, tak vše bylo v pořádku a poté se šlo sekat. Do oběda bylo vše hotové. Po odpoledním klidu se šla hrát gumičkovka. Do které se dostali i nové módy – jo bylo zabírání bodů, nebo donést svoje životy do sklenice. Samozřejmě nechyběli štíty, které si někteří vzali (nebo si je půjčily, když zrovna majitel byl zalezlý pod postelí, aby ho neviděli, že Waltře).

Už zase ráno a jede se a nezastavuje. Nejdůležitější věc dne – přijel koks, který šarže dokázali odklidit velmi rychle, asi díky Šašelovi. Pak proběhla burza rostlin a tábornické měření. Jakmile se setmělo, jsme se pustili do noční signalizace. Dopadlo to docela dobře pro všechny. Později přišla zdravověda na půdě. Pak večeře a přišel táborák a naše úžasné scénky. Pak noc a spánek.

Další den jsme uklízeli, bylo krátké osobní volno a pak balení. Než jsme odjeli tak proběhlo vyhlášení výsledku, při kterých jsme zjistily, že na posledním místě skončili Rysové pak Vydry a vyhráli Lišky s velkým náskokem. Sláva vítězům čest poraženým.

Výpravu zapsal Didi.

Fotky z Podzimního tábora

 

 

Datum (začátek):
25. 10. 2019
Datum (konec):
30. 10. 2019
Místo konání: